Rastúca hviezda ruského plávania Evgeny Rylov: biografia a športová kariéra

Evgeny Rylov, ktorého životopis je prezentovaný vtento článok, vpravo, sa považuje za rastúcu hviezdu ruskej cesty. 20-ročný športovec je držiteľom víťazov olympijských hier a majstrovstiev sveta, ako aj trojnásobný víťaz národného majstrovstiev.

Biografia športovca

Evgeny Rylov sa narodil v septembri 1996 v meste Novotroitsk, ktoré sa nachádza v regióne Orenburg.

Pretože jeho otec hral pre rôzne futbalové tímy, rodina často zmenila svoje bydlisko. Keď bol Eugene desať rokov, bol v moskovskom regióne Fryazino a potom v Vidnoye.

Prvé športové kroky

Rodičia olympijských hierviedol k bazénu na radu lekárov vo veku šiestich rokov. Takmer od prvej lekcie sa Jevgenij Rylov veľmi zaujímal o plávanie. Školenie sa konalo v Novotroitskej kotline "Volna" a prvým trénerom mladého športovca bol Shishin Andrey Gennadievich.

Po presťahovaní do regiónu Moskva,prestali. Novým miestom tréningu bolo zdravotné stredisko "Dolphin". Eugeneho mentori v tom čase boli Gulnara Romanadze a potom znova Andrei Shishin. Korunná disciplína Rylova plave na chrbte vo vzdialenosti 100 a 200 metrov.

eugenový čap

Prvým športovým úspechom bola cenaLetné Spartakiade medzi žiakmi, ktoré sa konajú v roku 2011. Vo veku 16 rokov sa Evgeny Rylov stal víťazom a víťazom majstrovstiev moskovského regiónu. V roku 2013 opakuje svoje úspechy v tomto turnaji a vytvára nové národné rekordy pre mládež vo vzdialenosti sto dvesto metrov v plávaní na chrbte. Tieto ukazovatele mu umožnili splniť štandard športového majstra za 16 rokov.

Úspechy v profesionálnom športe

Pred začiatkom letných mládežníckych olympijských hier, ktorésa konala v roku 2014 v čínskom meste Nanjing, tréneri umiestnili veľké nádeje na 18-ročného plavca. A on ich nedal. Evgeny Rylov sa stal trojnásobným víťazom najprestížnejšieho mládežníckeho turnaja na planéte. Zároveň vytvoril dve nové úspechy: vo vzdialenosti 100 metrov na chrbte, plavec aktualizoval mladistvý rekord Ruska a na 50-metrovej značke sveta.

Rok 2015 priniesol Rylovovi nový úspech. Ako člen ruského národného tímu sa zúčastnil majstrovstiev sveta v Kazaňe, kde sa podarilo získať bronzovú medailu v boji proti najsilnejším plavcom planéty.

Na olympijských hrách v Riu 19-ročný Rylov šiel ako "tmavý kôň." Oponenti sa Eugena báli, ale pochybovali o jeho úspešnom vystúpení.

Ale ruský športovec od prvého kvalifikovaného plavby ukázal všetkým vážne zámery. Vo finále sa šiesty raz dostal na cestu.

biografia evgenia čapka

A tu je - medaila plávať na 200 metrov na chrbte. Jevgenij Rylov skončil tretí, aspoň uvoľnil cestu známej Ryan Murphy z USA a austrálsky Mitch Larkin.

Teraz novo vystrojený bronzový medailista na olympiáde sa intenzívne pripravuje na nové medzinárodné súťaže, paralelne s tým, ktorý má službu v policajných orgánoch Ruskej federácie.